Ciekawe dyscypliny do obstawiania: łucznictwo

Łucznictwo jak wiele innych sportów znany był już wiele lat temu. Jednak nie od razu pod postacią sportu wyczynowego. Na początku był to sposób na zdobycie jedzenie. Następnie łucznictwo stanowiło formę spędzenia czasu. Dopiero później traktowano tę czynność jako sport.

Choć początki były dosyć dziwne, to dziś zasady są ujednolicone, a samo łucznictwo występuje w programie Igrzysk Olimpijskich.

To właśnie wtedy możemy liczyć na ofertę bukmacherów.

Sprawdź najnowsze promocje
ostatnia aktualizacja: 2 dni temu


600 zł darmowy zakład - fortuna.pl + 20 zł bez depozytu
1500 zł na start - sts.pl + 100 zł zakład bez ryzyka
BEZ RYZYKA 1300 zł - superbet.pl + 200 zł za wpłatę

Porównaj promocje

 

Czy łatwo obstawiać łucznictwo?

Jedną z zalet tego sportu jest fakt, że każdy z nas może go uprawiać. To sprawia, że potrafimy lepiej zrozumieć cały ten mechanizm. I jednocześnie zauważamy, że wcale nie jest takie proste skutecznie typować ten sport. Dlaczego? Dlatego, że musimy połączyć tu wiele umiejętności, by ostatecznie wygrywać. Co zatem jest tu ważne? Podstawowa wiedza to oczywiście ta dotyczącą samych zawodników.

Co jednak przez to rozumiemy? Są to ostatnie wyniki, ranking, prześledzenie najważniejszych imprez. Przygotowanie od strony siłowej ma tu znaczenie. Ale jeszcze większe ma to nastawienie psychiczne. Jak wiadomo precyzja to w tym sporcie słowo klucz. Na równi zawodnik musi być także powtarzalny w swoich próbach. Tu nie wystarczy oddać raz dobrego strzału, a potem sobie odpuścić.

Wręcz przeciwnie. Sportowcy, którzy być może nie osiągają cały czas najlepszych strzałów, ale nieco gorsze, ale równocześnie są przy tym regularni potrafią częściej wygrywać zawody. Równie ważna jest dyspozycja dnia. Pojedynki nie trwają zbyt długo, zazwyczaj jest to kilkanaście minut, a w tym czasie trzeba dać z siebie najwięcej.

Niestety jako obserwatorzy możemy zauważyć, że dany zawodnik nie ma po prostu dnia. Czy sprzęt ma tu znaczenie? Jako typerzy nie powinniśmy zwracać na to uwagi. Faktem jest, że ceny i jakość różnią się od siebie. Jednakże są one bardzo zbliżone i w ostateczności nie rzutuje to na ostateczne wyniki.

Podsumowując, obstawianie łucznictwa nie należy do najłatwiejszych sportów. Nie liczy się tu tylko przygotowanie sportowe, ale także psychiczne czy dyspozycja dnia.

Wejdź na efortuna.pl/promocje
20 zł za rejestrację i 600 zł za przegrany zakład

 

Tagged With :